Tańszy zakup samochodu hybrydowego po obniżeniu stawki akcyzy

Akcyza na samochody hybrydowe maleje o 50 procent!

Prezydent podpisał nowelizację ustawy, która zmniejsza o połowę akcyzę dla samochodów z napędem hybrydowym spalinowo-elektrycznym. Nowelizacja ustawy wprowadza zmiany na mocy, których wysokość stawek podatku akcyzowego na samochody osobowe będzie uzależniona od rodzaju napędu samochodu oraz od pojemności silnika.

Na wprowadzeniu zmian przepisów o podatku akcyzowym najbardziej skorzystają osoby, które zakupią samochód z silnikiem hybrydowym od 2 litrów do 3,5 l. pojemności.

Natomiast auta z silnikiem do 2 litrów objęte będą podatkiem tylko do 1,55 procent.

Ustawa wejdzie w życie 1 grudnia 2019 roku.

Nie przekonuje Państwa jeszcze zakup hybrydy!? 100 tys. zarejestrowanych samochodów z tym napędem, w dużej mierze należy do taksówkarzy – a oni znają się jak nikt na wyliczeniu kosztu spalania auta. Ekonomiczność to duży atut tych aut. Nasza hybryda przy jeździe Eko spala 4,5 litra!

Z badań przeprowadzonych na Uniwersytetach wynika, że samochody hybrydowe w mieście pokonują 50% dystansu wyłącznie na silniku elektrycznym, co wpływa na obniżenie emisji spalin. Samochody z napędem hybrydowym są bardzo ważnym ogniwem w procesie do bezemisyjnego transportu.

Ekologia ma coraz większe znaczenie w naszej codzienności – wszyscy musimy wziąć odpowiedzialność za zmiany klimatyczne.

Co mnie przekonuje w samochodzie hybrydowym? Cisza….jadąc w korku nie męczy odgłos silnika. Nie trzeba zmieniać biegów – komfortowa automatyczna zmiana biegów uprzyjemnia podróż ( zwłaszcza  w korkach).

W naszej wypożyczalni znajdziesz samochody hybrydowe w tym popularną Toyotę Auris, która zdobyła swoją popularność ze względu na niezawodność, niskie spalanie paliwa, wspaniałe osiągi i bogate wyposażenie.

Nadal korzystniej jest wypożyczyć samochód niż go kupić i ponosić koszty utrzymania takie jak spłata kredytu, ubezpieczenie, sezonowa wymiana opon, badanie techniczne i obowiązkowe serwisy, które w przydatku samochodów z napędem hybrydowym są wykonywane częściej i  podzielone są na: serwis mechaniczny oraz serwis systemu hybrydowego.

Wszystkie te koszty zawierają się w koszcie wynajmu i znoszą ryzyko ponoszenia niezaplanowanych kosztów serwisu w przypadku awarii mechanicznej pojazdu.

Zachęcamy do wynajmu samochodu hybrydowegobądźmy eko, podążając za trendami

 

 

 


Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Zadzwoń