Majówka 2019. Gdzie spędzić rodzinny weekend majowy?

 

A może tak spędzić weekend lub kilka dni w niebanalny sposób. Wybierz się z rodziną, przyjaciółmi i zagraj w golfa.

W Polsce w golfa grano już przed wojną. Pola golfowe powstały w Warszawie w Powsinie, Łancucie, Gdańsku, Katowicach i Szczawnie. W roku 1932 wydano pierwszy polski podręcznik do gry w golfa, którego autorem był Adam Gubatta. Po wojnie gra w golfa została całkowicie wyeliminowana ze świadomości Polaków a pola golfowe zamieniły się w pola uprawne.  Dopiero na początku lat 90-tych powstały dwa pierwsze pola golfowe, w Rajszewie pod Warszawą i w Kołczewie koło Międzyzdrojów. Obecnie w Polsce mamy do wyboru ponad 60 klubów golfowych i 20 pełnowymiarowych 18- dołkowych pól golfowych. W okolicach każdego większego miasta w Polsce znajdują się pola golfowe, a pomorze zachodnie jest polskim zagłębiem gry w golfa.

 

OBIEKTY GOLFOWE W POLSCE: http://pzgolf.pl/obiekty/

   Golf to dyscyplina którą może uprawiać każdy bez względu na wiek czy stopień sprawności fizycznej. To sport dla całej rodziny,  dziadków, rodziców i dzieci już od 3-4 roku życia. Jest to znakomity sposób na poprawę kondycji.  Gra polega na wbiciu 18 dołków specjalnymi kijami, przy jak najmniejszej liczbie uderzeń.

Przygodę z golfem najlepiej zacząć pod okiem zawodowego trenera. Polski Związek Golfa oraz kluby sportowe organizują program nauki gry.  Już od kilku lat Polski Związek Golfa co rok organizuje Polski Dzień Golfa, w tym roku planowany jest na 02 czerwca 2019 http://pzgolf.pl/2019/03/25/ogolnopolski-dzien-golfa-2019/ , .

   Aby samodzielnie zagrać na głównym polu golfowym trzeba posiadać tzw. green card, golfowe

prawo jazdy. Aby zdobyć zieloną kartę trzeba zdać egzamin składający się z części teoretycznej i praktycznej. Zielona karta uprawnia nas do gry na wszystkich polach golfowych w Polsce i

udziału w turniejach dla początkujących. Ale gdy gra w golfa zostanie naszą pasją możemy zrobić licencję zawodniczą tzw. kartę HCP . Karta HCP wydawana jest przez Polski Związek Golfa i honorowana jest na całym świecie. Upoważnia nas do brania udziału w turniejach na całym świecie.

Nawet ktoś kto zna golfa tylko z opowieści i filmów, wie że jest to sport elegancki. Wychodząc na pole golfowe musimy wiedzieć o etykiecie oraz  odpowiednim stroju. Polecamy artykuł o etykiecie na polu golfowym https://golf.pasje.net/etykieta .

 Polski Dzień Golfa 02 czerwca 2019 wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w oficjalnym serwisie  www.dziengolfa.pl

Wszystkie te miejsca możesz zwiedzić, wypożyczając samochód. Nic nie ogranicza naszych planów wyjazdowych na wakacje i weekendy, jeżeli jesteśmy zmotoryzowani. Zapraszamy do rezerwacji samochodu na naszej stronie!

 

 

 

 


Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Zadzwoń