Szukasz pomysłu, jak spędzić aktywnie czas z rodziną lub przyjaciółmi?

 

Wybierz się na spływ kajakowy, ten popularny sport zapewni ci kontakt z przyrodą z nutką przygody, a kilka dni wiosłowania poprawi kondycję po długiej mroźnej zimie.

Na rzece można sprawdzić swój charakter, utrwalić przyjaźnie, zahartować ciało i podreperować swoją kondycję. Kajakarstwo jest otwarte dla wszystkich, i nie wymaga wielkich zdolności, wystarczą chęci do ruszenia w drogę. Spływ rzeczny różni się od pływania po jeziorach. Dla początkujących polecamy spływ Krutynią , Czarną Hańczą, nie porywajmy się od razu na górskie potoki i głębokie rzeki. Na wielbicieli kajakowych wycieczek w Polsce czekają atrakcyjne nurty rzeczne oraz malownicze krajobrazy. Na wielu rzekach można spotkać miejsca, w których kupimy i spróbujemy kulinarne przysmaki. Prosto z kajaku, można zakupić jedzenie od sprzedających specjały kulinarne wprost z pomostu. Jeżeli mamy ochotę na przerwę, rozwinęły się już bary i restauracje nad brzegami rzek. Postój w takim miejscu, można połączyć z kąpielą w rzece.

Popularność kajakarstwa w Polsce zaowocowała  organizowaniem spływów. Specjalistyczne firmy organizują spływy kajakowe zapewniając przewodnika, kajaki, kamizelki, rezerwują miejsca noclegowe, prowiant, torby wodoszczelne na spakowanie przedmiotów osobistych takich jak telefon komórkowy, pieniądze, karty i dokumenty.  Przeważnie mamy do wyboru kajak, lub ponton kilkuosobowy, prowadzony przez organizatora spływu. Jeżeli jednak zdecydujemy się na indywidualny spływ nie musimy od razu kupować kajaku możemy go po prostu wypożyczyć sprzęt.

 

Najciekawsze trasy na spływ kajakowy w Polsce:

  • Krutynia Sorkwity- Ruciana Nida trasa liczy ok. 100 km ,
  • Rospuda Filipów- Augustów trasa ok. 63 km. ,
  • Brda Świeszyno – Swornegacie trasa ok 51 km. ,
  • Wieprz, Czarna Hańcza
  • Gawrych Ruda- Rygol trasa ok. 62 km. ,
  • Bug Włodawa – Kodeń trasa ok. 65 km. ,
  • Drawa Czaplinek – Nowe Bielice tras ok. 171 km.

 

A jeżeli nie masz czym pojechać na wymarzony wyjazd z rodziną lub przyjaciółmi  zapraszamy do naszej wypożyczalni samochodów https://www.best-rent.pl/wypozyczalnia-samochodow-warszawa/ .Zarezerwuj samochód już dziś

https://www.best-rent.pl/wynajem-samochodow-warszawa/  i ciesz się swoim wymarzonym wyjazdem. Samochód pozwoli Ci dojechać w wybrane miejsce – prosto na miejsce spływu. Zmotoryzowani turyści mają więcej możliwości dotarcia do atrakcji, niż turysta korzystający z pociągów i autokarów.

 


Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Zadzwoń