W przypadku kolizji, zwłaszcza, jeżeli nie posiadamy AC, warto wezwać Policję i spisać Oświadczenie sprawcy kolizji.

Nawet kiedy Policja będzie na miejscu wypadku, sporządzona przez nich notatka, zostanie nam udostępniona w późniejszym terminie. Brak jakichkolwiek dokumentów  z miejsca wypadku, ogranicza nam wynajem samochodu z OC SPRAWCY.

Warto więc mieć ze sobą druk – przekazać go sprawcy wypadku do wypełnienia. Powinniśmy również zrobić zdjęcia dokumentów drugiego samochodu wraz z polisą oraz zdjęcia uszkodzeń drugiego samochodu.

Wszystkie dokumenty jakie zgromadzimy, mogą być niezbędne przy wynajmie samochodu zastępczego.

Obejrzyjmy dokładnie uszkodzone elementy i opiszmy je w wyznaczonym miejscu. Sprawdźmy, czy Kierowca ma prawo jazdy a samochód, który w nas wjechał, aktualne badanie techniczne.

Pamiętajmy, że jeżeli nie wezwiemy Policji, sprawca będzie mógł podważyć w ciągu 30 dni swoją winę i odwołać się nie potwierdzając okoliczności wypadku.

W sytuacji, kiedy wynajmiecie samochód w Best-rent i samochód ulegnie wypadkowi, rekomendujemy wezwanie Policji na miejsce wypadku. Obecność Policji gwarantuje nam zwrot kaucji po zakończeniu umowy najmu. Mamy wtedy pewność kto był winny uszkodzenia pojazdu i omija nas procedura potwierdzenia przez sprawcę swojej winy. Procedura naprawy i wypłaty świadczenia z OC jest skrócona.

W samochodach wynajmowanych przez nas, staramy się zapewnić druki Oświadczenia sprawcy, aby ułatwić Wynajmującym procedury podczas wypadku. Każdy kierowca jest zdenerwowany w trakcie kolizji i wypełniając gotowy wniosek, uniknie sytuacji nie wpisania kluczowych danych niezbędnych przy likwidacji szkody OC.

Ponizej, żeby Państwu ułatwić formalności, znajdziecie w linku druk do wypełnienia. Warto go wydrukować i wozić w samochodzie, na wypadek sytuacji , w której będziemy poszkodowanym w wypadku drogowym.

Oświadczenie sprawcy kolizji kliknij i pobierz

 


Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Zadzwoń teraz