Jak znieść udział własny wypożyczając samochód

Możliwości zniesienia odpowiedzialności finansowej za szkody w wynajętym samochodzie

W przypadku wynajmu samochodu – czyli majątku o znacznej wartości, każda ze stron – Wynajmujący i Najemca, chce zabezpieczyć się przed skutkami finansowymi utraty lub zniszczenia mienia.

Wypożyczalnia, chcąc chronić swoje mienie oraz zabezpieczając się przed zwyżkami AC spowodowanymi wypłatą świadczeń, pobiera od Najemcy kaucję lub blokuje środki na karcie kredytowej. Kwoty te mają pokryć ewentualne zniszczenia, zabrudzenia, szkody, przestoje samochodu spowodowane przetrzymywaniem pojazdu przez organy ścigania, unieruchomieniu auta z uwagi na utratę dokumentów pojazdu, lub awarię spowodowaną przez kierowcę. Proszę pamiętać, że dla wypożyczalnia koszt szkody AC to koszt naprawy, przestoju pojazdu, zwyżki w składkach ubezpieczeniowych oraz  utrata jego wartości.

Każdy Klient Wypożyczalni  powinien dowiedzieć się o zakres odpowiedzialności finansowej za wypożyczony samochód. Niejednokrotnie najniższe stawki najmu, to wynajem samochodu z bardzo wysoką finansową odpowiedzialnością za szkody. Kwoty te sięgają 5000 -6000 zł . Na takie zapisy, Klient powinien zwrócić uwagę, mogą one bowiem wskazywać, że dana wypożyczalnia  nie posiada AC i ceduje koszty naprawy na Klienta.

Jeżeli kwoty, które mogą nas obciążyć, wynikają z kradzieży samochodu, warto zapytać jak samochód został przed nią zabezpieczony.

Standardową procedurą jest blokada na karcie kredytowej/debetowej określonej kwoty. Pamiętać jednak należy, że to zapisy Regulaminu i Warunków umowy najmu stanowią o opłatach, którymi możemy zostać obciążeni.

Szukajmy samochodów z AC i assistance i niskim udziałem własnym zapisanym w Regulaminie opłat w przypadku kradzieży i szkód AC.

Dla Klientów chcących znieść udział własny, wypożyczalnie samochodów przygotowują specjalne doubezpiecznia. Często nie jest to związane z dodatkową polisą, a jest tylko dodatkowym kosztem płaconym wypożyczalnią, które pobierając opłatę, przenoszą na siebie koszty uszkodzenia pojazdu.

Best -rent  Wypożyczalnia samochodów , proponuje swoim Klientom w Warszawie, zawarcie umowy ubezpieczenia od kosztów dodatkowych z tytułu uszkodzeń wynajętego samochodu przez portal https://www.rentalcover.com/, oferujący dzienny i roczny wariant ubezpieczenia, działający na całym świecie lub tylko w Europie, we wszystkich wypożyczalniach samochodów. Wariant ten pozwala na zwrot zapłaconych kosztów uszkodzenia samochodu, włącznie z oponami, lusterkami. Zachęcamy do zapoznania się z firmą i jej opiniami w internecie. Jeżeli macie Państwo obawy przy wynajmie pojazduwarto skorzystać ze zniesienia udziału własnego w szkodzie AC w wynajętym pojeździe

 


Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Zadzwoń