Auto na minuty czy wynajem krótkoterminowy

Auto na minuty kontra wynajem dobowy

Wprowadzono niedawno w dużych miastach car sharing, czyli wynajem samochodu na minuty. Jeśli ktoś wypożyczał rowery miejskie – doskonale poradzi sobie z aplikacją i rejestracją. Po rejestracji swojego konta i weryfikacji dokumentów i karty kredytowej /płatniczej, możemy szukać w aplikacji wolnego auta w wybranej lokalizacji. Samochód po zakończonym wynajmie, zostawiamy w wyznaczonej strefie do parkowania.

Ile kosztuje auto na minuty?

Minuta wynajmu zaczyna się od 33 groszy, ale to nie koniec, dochodzi jeszcze ok 80 groszy za każdy przejechany kilometr. Maksymalne opłaty w wybranych wypożyczalniach to 120 zł za dobę + koszty przejechanych kilometrów. Jest więc drożej, jeżeli samochód potrzebujemy na cały dzień niż przy standardowym wynajmie. Dodatkowo jesteśmy zależni od dostępności auta i dojścia/dojechania do miejsca, w którym możemy odebrać/oddać auto. Wiadomo, że w weekendy i wolne dni oraz święta, możemy nie mieć możliwości wynajęcia samochodu, z uwagi na jego brak dostępności. Wypożyczonym samochodem nie możemy się poruszać za granicę, nie możemy go również udostępniać osobom trzecim.

Car sharing to dobry wybór w przypadku poruszania się jednorazowego z punktu A do punktu B. Tu jednak trzeba rozważyć koszty, są one niewiele niższe od przykładowego przejazdu Bolt. Dodatkowo taksówka ma swoje zalety – pozwala przemieszczać się po zakończonej imprezie, pod wpływem alkoholu.

A co, jeżeli chcemy mieć auto do dyspozycji przez całą dobę? warto wybrać tradycyjne wypożyczalnie. Wtedy musimy udać się do biura wypożyczalni i tam dopełnić formalności związanych z wynajmem samochodu lub poszukać wypożyczalni z podstawieniem w wybrane miejsce w Warszawie jak Wypożyczalnia Best-rent. Dokonujemy rezerwacji on-line, aby mieć pewność, że dane auto będzie na nas czekało.

Auto na minuty a cena dobowego wynajmu samochodu

Ceny za jeden dzień wynajmu zaczynają się już od około 70-80 złotych za samochody niższej klasy, 125 PLN dla klasy C za 1 dzień, ale już przy dłuższym najmie, cena spadnie nawet do 45 zł /dobę! A to nieosiągalna cena w carsharing.

Wynajmowany samochód, możemy obejrzeć przy pracowniku wypożyczalni i być pewnym , że nikt nie obciąży nas za szkody, których nie byliśmy sprawcami. NO właśnie – jeszcze jeden ważny aspekt w wypożyczaniu samochodów – UDZIAŁ WŁASNY – czyli kwoty, którymi wypożyczalnie mogą nas obciążyć po zakończonym najmie.

W Best-rent jest to jasne – odpowiadamy do wysokości depozytu. Inne wypożyczalnie, odpowiedzialność finansową za szkody, zawierają w Warunkach Ogólnych , które na pewno warto czytać. Najtańsze najmy dobowe, to niskie ceny dla Klienta, bo wypożyczalnia nie ubezpiecza aut w AC i ceduje kwoty do 6000 – 8000 PLN za szkody w pojeździe. Czy na pewno chcecie Państwo, zaoszczędzić 30 zł /dobowo, mając obciążenie psychiczne, że w przypadku stłuczki, poniesiecie koszty wysokości kilku tysięcy złotych?

Carsharing uzupełnia transport miejski, ale nie jest rozwiązaniem dla wyjazdów poza miasto i zagranicznych. Czytajmy uważnie zasady, warunki i regulaminy, porównując oferty wynajmu samochodu.

 

 


Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Zadzwoń