Auto na minuty kontra wynajem dobowy

Wprowadzono niedawno w dużych miastach car sharing, czyli wynajem samochodu na minuty. Jeśli ktoś wypożyczał rowery miejskie – doskonale poradzi sobie z aplikacją i rejestracją. Po rejestracji swojego konta i weryfikacji dokumentów i karty kredytowej /płatniczej, możemy szukać w aplikacji wolnego auta w wybranej lokalizacji. Samochód po zakończonym wynajmie, zostawiamy w wyznaczonej strefie do parkowania.

Minuta wynajmu zaczyna się od 33 groszy, ale to nie koniec, dochodzi jeszcze ok 80 groszy za każdy przejechany kilometr. Maksymalne opłaty w wybranych wypożyczalniach to 120 zł za dobę + koszty przejechanych kilometrów. Jest więc drożej, jeżeli samochód potrzebujemy na cały dzień niż przy standardowym wynajmie. Dodatkowo jesteśmy zależni od dostępności auta i dojścia/dojechania do miejsca, w którym możemy odebrać/oddać auto. Wiadomo, że w weekendy i wolne dni oraz święta, możemy nie mieć możliwości wynajęcia samochodu, z uwagi na jego brak dostępności. Wypożyczonym samochodem nie możemy się poruszać za granicę, nie możemy go również udostępniać osobom trzecim.

Car sharing to dobry wybór w przypadku poruszania się jednorazowego z punktu A do punktu B. Tu jednak trzeba rozważyć koszty, są one niewiele niższe od przykładowego przejazdu Taxify. Dodatkowo taksówka ma swoje zalety – pozwala przemieszczać się po zakończonej imprezie, pod wpływem alkoholu.

A co, jeżeli chcemy mieć auto do dyspozycji przez całą dobę? warto wybrać tradycyjne wypożyczalnie. Wtedy musimy udać się do biura wypożyczalni i tam dopełnić formalności związanych z wynajmem samochodu lub poszukać wypożyczalni z podstawieniem w wybrane miejsce w Warszawie jak Wypożyczalnia Best-rent. Dokonujemy rezerwacji on-line, aby mieć pewność, że dane auto będzie na nas czekało.

Ceny za jeden dzień wynajmu zaczynają się już od około 70-80 złotych za samochody niższej klasy, 125 PLN dla klasy C za 1 dzień, ale już przy dłuższym najmie, cena spadnie nawet do 45 zł /dobę! A to nieosiągalna cena w carsharing.

Wynajmowany samochód, możemy obejrzeć przy pracowniku wypożyczalni i być pewnym , że nikt nie obciąży nas za szkody, których nie byliśmy sprawcami. NO właśnie – jeszcze jeden ważny aspekt w wypożyczaniu samochodów – UDZIAŁ WŁASNY – czyli kwoty, którymi wypożyczalnie mogą nas obciążyć po zakończonym najmie.

W Best-rent jest to jasne – odpowiadamy do wysokości depozytu. Inne wypożyczalnie, odpowiedzialność finansową za szkody, zawierają w Warunkach Ogólnych , które na pewno warto czytać. Najtańsze najmy dobowe, to niskie ceny dla Klienta, bo wypożyczalnia nie ubezpiecza aut w AC i ceduje kwoty do 6000 – 8000 PLN za szkody w pojeździe. Czy na pewno chcecie Państwo, zaoszczędzić 30 zł /dobowo, mając obciążenie psychiczne, że w przypadku stłuczki, poniesiecie koszty wysokości kilku tysięcy złotych?

Carsharing uzupełnia transport miejski, ale nie jest rozwiązaniem dla wyjazdów poza miasto i zagranicznych. Czytajmy uważnie zasady, warunki i regulaminy, porównując oferty wynajmu samochodu.

 

 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Zadzwoń teraz