Wynajem długoterminowy czy leasing

Przy wyborze samochodu na dłuższy okres możemy rozpatrywać oferty najmu długoterminowego, lub dobrze znanego leasingu. W przypadku najmu długoterminowego nie jest wymagana zdolność kredytowa i nie jesteśmy wykluczeni z podpisania umowy, będąc wpisani w BIG.

Procedura wynajmu jest więc krótsza, a dokumentami niezbędnymi są dowód osobisty i prawo jazdy. Wpłacając pierwszą ratę i kaucję, po podpisaniu umowy, zostajemy użytkownikiem samochodu.

W przypadku leasingu często czekamy na wybrany od dealera samochód i na przebieg naszej weryfikacji finansowej. Przedłużenie oczekiwania na auto, generuje często dodatkowe koszty wynajmu samochodu. Mamy dużą elastyczność w doborze wyposażenia i wykończenia samochodu. Pamiętajmy jednak, że zanim otrzymamy samochód, wpłacamy procentową część wartości samochodu, podpisujemy umowę na 3 lata – tu elastyczność jest znacznie mniejsza niż przy wynajmie długoterminowym. Po odebraniu nowego samochodu, liczmy się również z dodatkowym kosztem ubezpieczenia rocznego w pakiecie z AC.

W trakcie użytkowania, w przypadku długoterminowego, mamy wliczone koszty serwisu okresowego ale również i koniecznych napraw, wymiany i zakupu opon. Nie są to niskie koszty i należy brać pod uwagę, że cedujemy na Wynajmującego ryzyko ponoszonych napraw, nierzadko mierzonych w tysiącach złotych.

Leasing pozwala na korzystniejsze warunki ubezpieczenia i serwisów- nie zwalnia nas jednak z ponoszenia tych opłat. Plusem jest brak limitów kilometrów – w przypadku wykupu samochodu. W przypadku jego zwrotu, leasingodawca wyliczy wartość rezydualną, uwzględniając przebieg auta.

Po zakończeniu umowy najmu długoterminowego, możemy wymienić auto na nowe, bez uciążliwej jego odsprzedaży.

Wynajem długoterminowy zwykły – nie ten podszywający się pod leasing i wymagający wpłaty własnej i posiadający cechy leasingu, jest bardzo korzystny finansowo:

  • nie wymaga wkładu własnego
  • – zawierany jest na okres od kilku miesięcy do kilku lat
  • – pozwala zadbać o mobilność pracowników sezonowych
  • – znosi ryzyko ponoszenia kosztów nieplanowanych napraw
  • – ma przejrzyste koszty zawierające się w racie wynajmu

 


Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Zadzwoń teraz