Przygotowanie samochodu do zimowego wyjazdu

Wyjazd zimowy wymaga dodatkowego przygotowania. W trudnych zimowych warunkach, zalegania śniegu i błota pośniegowego, najważniejsze są zimowe opony – elementy styku auta z drogą.

Przy częstych opadach, należy pamiętać o wlaniu zimowego płynu do spryskiwaczy oraz sprawdzeniu wycieraczek. Dni są krótkie i często narażamy się na jazdę po zmroku i w czasie opadów. Zadbajmy więc o dobrą widoczność na trasie.

O okresowych przeglądach, uzupełnianiu płynów w chłodnicy i sprawdzaniu oleju chyba nikomu nie trzeba przypominać. Przy serwisie zimowym lub jesiennym, warto w przypadku kilkuletniego akumulatora, sprawdzić jego parametry.

Zagraniczne wyjazdy wymagają często zakupu winiety – można wcześniej się zaopatrzyć w PZMOT.  Kraje Europejskie posiadają swoje wymagania dotyczące m.in. ilości kamizelek odblaskowych, lub w terenach górzystych – łańcuchów na opony. W naszej wypożyczalni macie Państwo możliwość wynajmu samochodu z łańcuchami.

Wszystkie nasze wynajmowane auta są regularnie serwisowane, uzupełniane zimowymi płynami, oraz posiadają od listopada do marca zimowe opony. Jeżeli nie posiadasz samochodu, lub Twój samochód jest mały i nie nieekonomiczny, lub nie przygotowany w zimowe trasy – zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wypożyczenia tanich ekonomicznych diesli ze spalaniem 5- 6 litrów ON.

Na wyjazdy narciarskie wypożyczamy samochody z boxem dachowym na sprzęt narciarski, lub specjalnym miejscem pod podłokietnikiem do przewożenia nart w bagażniku.

W ofercie wynajmu akcesoriów znajdziecie Państwo również opcję : wynajem samochodu z fotelikiem dziecięcym.

Wynajem samochodu nie jest drogi! Sprawdź naszą ofertę i wybierz się w bezpieczną podróż samochodem z pakietem ubezpieczeń z bogatym Assistance na terenie Europy!

 

 


Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Zadzwoń teraz